Moja walka z długami cz. II


Z racji tego, że rozpoczęłam aktywną walkę ze swoim zadłużeniem, nadmiernym wydawaniem pieniędzy oraz wzmożoną konsumpcją będącą efektem inflacji stylu życia, postanowiłam założyć tego bloga i dzielić się na nim swoimi wzlotami oraz upadkami. Blog ma mi pomóc w opanowaniu moich zachcianek i wydatków, a regularne pisanie o postępach oraz wyzwanie 30 dni za 600 złotych mają być moją motywacją do stałej pracy nad sobą. Liczę na to, że takie publiczne przyznawanie się do swoich błędów jest w tej chwili najlepszą terapią i największym motorem do działań. Czuję się zobowiązana do tego, aby pilnować się na każdym kroku, bo wiem, że w niedługim czasie będę opisywać swoje wrażenia oraz decyzje finansowe i jest to dla mnie taka pozytywna presja powodująca refleksję za każdym razem, kiedy rozważam zakup albo kiedy mam za chwilę wyciągnąć z torebki portfel. Bardzo silne wychodzenie ze strefy komfortu, które działa bardzo mobilizująco.

Wychodzeniem ze strefy komfortu jest dla mnie też przyznanie się do tego ile i jakie mam długi. W tej chwili posiadam 6 kredytów na łączną kwotę 5563 zł oraz telefon i mp4 wzięte na raty 0% na okres 20 miesięcy. 

Ten, kto czytał mój poprzedni post widział na pewno, że podałam w nim inną wysokość kredytu a mianowicie 6100 złotych. Cieszę się, że jest mniejsza i muszę się Wam pochwalić, że to mój pierwszy większy sukces. Otrzymana ekstra premia w wysokości 500 złotych powędrowała wprost na nadpłacenie kredytu z najwyższą ratą. Nadpłacałam go już wcześniej i jest jednym z dwóch kredytów, na spłacie których obecnie się skupiam. Ulga po nadpłacie ogromna, motywacja zwiększona i chęci do działania nadal na wysokim poziomie. Trwając na fali dobrego nastroju i w ramach przypomnienia sobie jaka droga jeszcze przede mną, przedstawiam zestawienie moich zadłużeń.

Kredyt nr 1
Kwota pozostała do spłaty: 441,71 zł
Liczba pozostałych rat: 3 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 148,97 zł
* Kredyt regularnie nadpłacam małymi kwotami 

Kredyt nr 2
Kwota pozostała do spłaty: 280,00 zł 
Liczba pozostałych rat: 2 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 231,74 zł
* Kredyt chcę spłacić w tym miesiącu pieniędzmi zaoszczędzonymi z wyzwania 30 dni za 600 złotych 

Kredyt nr 3
Kwota pozostała do spłaty: 1079,29 zł
Liczba pozostałych rat: 20 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 57,92 zł

Kredyt nr 4
Kwota pozostała do spłaty: 1618,29 zł
Liczba pozostałych rat: 20 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 86,80 zł

Kredyt nr 5
Kwota pozostała do spłaty: 1072,80
Liczba pozostałych rat: 20 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 60,80 zł

Kredyt nr 6
Kwota pozostała do spłaty: 1071,74
Liczba pozostałych rat: 19 (w tym grudniowa) 
Wysokość raty: 60,74 zł

+ 70 zł/ msc za raty telefonu i mp4 do marca 2019 roku 

Jak widzicie jest tego sporo. Raty kredytów stanowią ponad 40% mojej pensji podstawowej, a to duże obciążenie dla moich finansów. Mam jednak nadzieję, że wdrożony przeze mnie plan oszczędnościowy pomoże mi pozbyć się tych długów jak najszybciej. Życzcie mi powodzenia ;) 

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twój komentarz ;)